Atrakcje w Bieszczadach

góry

  Jedną z atrakcji jest Bieszczadzki Park Narodowy. Park został utworzony w 1973 roku. Z najwyższego szczytu jakim jest Tarnica (1346 m.) roztacza się wspaniały widok na długie pasma górskich łąk, zwanych połoninami.

    Jeśli lubią Państwo aktywny odpoczynek i obcowanie z przyrodą polecamy wyprawę w góry, które zachwycają swoim krajobrazem i zachęcają do wędrówek.

    Liczne, górskie szlaki i trasy spacerowe zaprowadzą Was w magiczne bieszczadzkie zakątki. A może odkryjecie jakieś tajemnicze miejsce?

    Dla tych co nie przepadają za górskimi wędrówkami polecamy zwiedzanie zapory solińskiej, która powstała w 1968 roku. Jest to najwyższa zapora w Polsce. 

   Istnieje możliwość obejrzenia wnętrza  tamy z przewodnikiem, który opowie o historii jej powstania. Równie atrakcyjny jest spacer po koronie zapory z której rozpościera się widok na majestatyczny zbiornik wodny. 

 Niezapomniane widoki zagwarantuje podróż kolejką gondolową. To najnowocześniejszy obiekt tego typu w Polsce a przejazd wagonikami nad zaporą pozwoli Wam podziwiać imponujące krajobrazy. Z tej perspektywy zobaczycie piękno nie tylko jeziora solińskiego…

 

jezioro solińskie
jezioro solińskie


   
W miejscowościach leżących w okolicy jeziora istnieje  możliwość wypożyczenia sprzętu pływającego lub skorzystania z rejsu statkiem spacerowym, który zabierze Was na wspaniałą wodną wyprawę.

    Zacumujcie do brzegu, podziwiajcie malownicze miejsca i ukryte zatoczki. Napawajcie się ciszą i spokojem.


    Bieszczady kryją w sobie wiele atrakcyjnych miejsc wartych odwiedzenia. Zabytkowe kościoły, cerkwie, muzea pozwalają zapoznać się z ciekawą historią tej magicznej krainy. Odwiedzając ten zakątek naszego kraju możemy poznać wszystkie walory przyrody o każdej porze roku. Piękna wiosna napawa nas soczystą zielenią. Lato to idealny czas na wodne szaleństwa i górskie wędrówki. Jesień urzeka nas ferią barw przeobrażając się w kolorową krainę a zima zabiera nas w śnieżną przygodę.

   Bieszczady to idealne miejsce na wypoczynek!!!

dekoracje
dekoracje