Domek wypoczynkowy

Narty w Bieszczadach – urlop w Bieszczadach

Najlepsze miejsca w Bieszczadach na narty

Tej zimy oderwij się od zgiełku miasta i odpocznij na Bieszczadzkich stokach. Bieszczady to niskie pasmo górskie w południowo-wschodniej Polsce i północno-wschodniej Słowacji. Góry są ważnym ośrodkiem sportów zimowych, z różnorodnymi trasami narciarskimi, stokami i wyciągami narciarskimi. W Bieszczadach jest wiele ośrodków narciarskich oferujących różne rodzaje sportów zimowych. Jest tu wiele do odkrycia, jeśli chodzi o jazdę na nartach.

Jakie są najlepsze miejsca na narty w Bieszczadach?

Bieszczady to wspaniałe miejsce do uprawiania narciarstwa. Istnieje wiele ośrodków, które oferują gościom sprzęt narciarski. Najpopularniejsze kurorty w Bieszczadach to:

  • Gromadzyń Wyciąg Narciarski

  • Laworta Ski Stacja Narciarska

  • Lesko Summer & Ski – wyciąg narciarski Weremień

  • Stacja narciarska Arłamów

  • Stacja Narciarska Bieszczad SKI w Wańkowej

Zima w górach

Idealny wypad na zimę: ferie w Bieszczadach

Jak się dostać w Bieszczady?

Z Warszawy najłatwiej w Bieszczady dostać się przy pomocy własnego samochodu. Poza sezonem letnim komunikacja między miastowa jest ograniczona ze względu na znacznie mniejszą liczbę turystów. Najszybsza aktualnie dostępna trasa to skorzystanie z drogi S17 do Lublina, a następnie kontynuowanie podróży drogą ekspresową numer S19. Dzięki temu przy dobrych wiatrach w ciągu 6 godzin będziecie mogli postawić stopę w Bieszczadach.

Pociągiem w Bieszczady?

Drugą równie dobrą opcją jest wybranie się w Bieszczady przy użyciu pociągu. Wycieczka w Bieszczady pociągiem to pamiątka na całe życie. Pociągiem z Warszawy można dostać się aż do Sanoka, skąd dalej można dojechać autobusem lub prywatnym busem. Zalecamy sprawdzenie, czy bus lub autobus jedzie w odpowiedniej dla nas porze.

Narty Bieszczady 2022? Warto!

Bieszczadzkie stoki są idealne do jazdy na nartach, a wiele wyciągów zabierze Cię na górę. Znajdują się tu idealne stoki dla początkujących narciarzy lub fanów deski snowboardowej. Dla początkujących amatorów idealne warunki są od początku sezonu narciarskiego, aż do samego końca. Na każdej ze stacji narciarskiej można znaleźć ciepły posiłek bądź ciepły napój, aby ogrzać się po wielogodzinnej jeździe na nartach. Wyciąg narciarski to jedno z najlepszych miejsc do spędzenia wolnego czasu. Na pewno czas spędzony na stoku nie będzie zmarnowanym czasem!

Przy wszystkich wyciągach znajdują się wypożyczalnie sprzętu narciarskiego. Dzięki czemu nie ma potrzeby zabierania ze sobą sprzętu narciarskiego na stok. Dla każdego narciarza znajdą się idealne trasy. Jeden dzień dla wprawnego narciarza to za mało. Warto zostać na urlopie w Bieszczadach znacznie dłużej niż jeden dzień. Czas spędzony na zimowych feriach w Bieszczadach to bardzo dobrze spędzony czas.

Alternatywa dla stoków narciarskich w Bieszczadach

Dla osób, które nie chcą jeździć na stokach narciarskich w Bieszczadach bardzo dobrą opcją jest skorzystania z tras biegowych. Dla zainteresowanych nartami biegowymi polecamy trasy biegowe w Mucznym, Ustrzykach Dolnych czy w Wetlinie. Każdy zainteresowany znajdzie odpowiednie trasy biegowe dla siebie.

Bieszczady mapa

Poniżej zamieszamy mapa Bieszczad. Zachęcamy do zapoznania się z topologią Bieszczad. Chętnie udzielimy wszystkiego rodzaju informacje dla naszych gości. Pomożemy wybrać odpowiednie wyciągi narciarskie, aby każdy znalazł coś odpowiedniego dla siebie.


Wyświetl większą mapę